Epizoda 123: Adam Klapka

  • 08.06.2023
  • 0
Epizoda 123: Adam Klapka

Hostem 123. dílu byl Adam Klapka! Poslechněte si příběh jednoho z největších českých talentů v zámoří!

Urostlé pravé křídlo a odchovanec Slavie Praha, který se začíná prosazovat i v zámoří. Adama Klapku si pamatují i fanoušci národního týmu. Zahrál si nejen za juniory, když několikrát oblékl dres výběrů do 16 a 19 let, ale prosadil se také mezi dospělými, když odehrál čtyři zápasy s bilancí jedné gólové trefy. Pojďme se podívat na dosavadní kariéru velkého talentu, jenž může mít před sebou zajímavou dráhu také v NHL. Dveře jsou totiž otevřené, zbývá jen povolání do prvního týmu.

Kariéra Adama Klapky začala ve slávistické juniorce, kde působil až do roku 2018. Později se přesunul do mládežnického výběru Bílých Tygrů Liberec a zkušenosti sbíral v druhé české nejvyšší soutěži v Benátkách nad Jizerou. V ročníku 2019/2020 poprvé zkusil štěstí za Atlantikem, kde nastupoval v tamní USHL za tým Tri-City Storm a zůstal i na další sezonu. Poté se vrátil domů, kde už hrál v liberecké sestavě mnohem důležitější roli. To mu pomohlo i nakouknout do seniorské reprezentace a jako nikdy nedraftovaný hráč dostal také nabídku snů od Calgary Flames.

Pro dvoumetrového křídelníka byla připravena dvoucestná smlouva s platností pro sezony 2022/23 a 2023/24. První z nich strávil Adam Klapka na farmě, za Calgary Wranglers podával velmi dobré výkony. Ve statistice pravdy si udržel jeden plusový bod, během základní části AHL nastřílel třináct branek a další čtyři přidal v play-off. Nastupoval také dlouhou dobu po boku Radima Zohorny, který v průběhu minulé sezony odešel do Toronta. Splní si Adam svůj sen a oblékne dres Calgary Flames? Je k tomu opravdu blízko, stačí vytrvat!

Pokud ještě nejste registrováni u sázkové kanceláře Fortuna, vyzkoušejte promo kód PUKPAKPIVO. Čeká na vás atraktivní bonus!

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Hazardních her se mohou účastnit pouze osoby starší 18 let.


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Calgary Wranglers, NHL, Calgary Flames, HC Slavia Praha, Adam Klapka, HC Bílí Tygři Liberec, ELH, Radim Zohorna, HC Benátky nad Jizerou, USHL, Tri City Storm.


Nové epizody

Epizoda 140: Karel Vejmelka

Epizoda 140: Karel Vejmelka

  • 01.06.2024
  • Hodnocení (0)

V další epizodě jsme probrali život s Karlem Vejmelkou. Jak tráví čas mimo hokejové haly? A jak vnímá Connora McDavida?

Zobrazit epizodu
Epizoda 139: David Výborný

Epizoda 139: David Výborný

  • 20.05.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si povídali s Davidem Výborným, hvězdou Columbusu Blue Jackets a pětinásobným mistrem světa. Jak si užívá další šampionát v Praze?

Zobrazit epizodu
Epizoda 138: Michal Barinka

Epizoda 138: Michal Barinka

  • 17.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 138. dílu byl naším hostem Michal Barinka, který mluvil o působení v různých zahraničních klubech. Jak vzpomíná na Chicago Blackhawks?

Zobrazit epizodu
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 137. dílu přišli dva hosté. Pavel Kousal ze Sparty Praha a Radim Zohorna, který působil naposledy v Pittsburghu Penguins!

Zobrazit epizodu