Epizoda 124: David Pastrňák

  • 04.09.2023
  • 0
Epizoda 124: David Pastrňák

Hostem 124. dílu byl David Pastrňák! Poslechněte si příběh hráče, jemuž salutuje celá NHL!

V současnosti je nejlepším českým hráčem v NHL a sbírá jednu poklonu za druhou. Když se řekne David Pastrňák, každý hokejový fanoušek na světě ví, o kom je řeč. Havířovský odchovanec zkusil severskou cestu, v roce 2012 se vydal do Södertalje SK a podobně jako Anže Kopitar, Filip Forsberg nebo William Nylander se propracoval do NHL přes švédskou nižší soutěž.

Po vynikajících výkonech v dresu národního týmu do 18 let, s nímž přivezl ze světového šampionátu 2014 senzační stříbro, se Pasta brzy objevil v hledáčku zámořských skautů. Na draftu, který následoval jen krátce po medailovém úspěchu, si jej jako 25. v pořadí vybral Boston Bruins. První kolo draftové loterie nemusí vždy nutně znamenat úspěch, ale v tomto případě měli Medvědi velice šťastnou ruku.

Boston vybojoval Stanley Cup naposledy v roce 2011, byl to jeho historicky šestý úspěch v zámořské lize. Na jaře 2013 pak slavný celek podlehl ve finálovém boji Chicagu. David tedy přišel do velmi úspěšného týmu, mezi jeho nové spoluhráče patřili Milan Lucic, Patrice Bergeron nebo Tuukka Rask. Setkal se také s krajanem Davidem Krejčím, s nímž vytvořil obávané duo.

V AHL v dresu Providence Bruins David Pastrňák sbíral bod na zápas a brzy se začal objevovat v hlavním týmu. Na MS 2016 poprvé oblékl dres seniorské reprezentace, v únoru téhož roku se stal nejmladším hráčem, který kdy proměnil v NHL nájezd. Už v nadcházející sezoně nasázel soupeřům v základní části zámořské nejvyšší ligy 34 branek, aby pokračoval i nadále ve velkém stylu. Bruins v roce 2019 prohráli v play-off NHL až ve finále, když čelili St. Louis Blues a podlehli tomuto slavnému soupeři v napínavé sedmizápasové sérii.

David Pastrňák se stal postupně jedním z lídrů kabiny, podepsal s Bruins smlouvu snů, která platí až do roku 2031 a s 61 brankami v základní části ročníku 2022/23 jen těsně zaostal za fenomenálním Connorem McDavidem z Edmontonu Oilers. Pouze tři zásahy chyběly do druhé Maurice Rocket Richard Trophy v kariéře. V roce 2020 mu na ni stačilo „jen“ 48 přesných tref. A dá se očekávat, že i v dalších letech bude patřit k hlavním kandidátům. Davidovým cílem je ale také týmový úspěch.

Bruins opustila řada zkušených hráčů, Patrice Bergeron a David Krejčí už dres Medvědů neobléknou. Znovu se ale vrátil Milan Lucic, za jehož éry přišel poslední velký úspěch týmu z univerzitního města. Dočká se i Pasta, který vybojoval na MS 2022 s národním týmem bronz a ukončil tak desetileté čekání českých fanoušků na medaili?


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: NHL, David Pastrňák, David Krejčí, Milan Lucic, Boston Bruins, Maurice Rocket Richard Trophy, Tukka Rask, Patrice Bergeron, Anže Kopitar, William Nylander, Filip Forsberg, Edmonton Oilers, Connor McDavid, Södertalje SK, Chicago Blackhawks.


Nové epizody

Epizoda 148: Darren Banks

Epizoda 148: Darren Banks

  • 19.07.2024
  • Hodnocení (0)

V epizodě s pořadovým číslem 148 byl s námi Darren Banks, Kanaďan, který si zahrál v jednom týmu s Vladimírem Růžičkou nebo Jozefem Stümpelem!

Zobrazit epizodu
Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

  • 15.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali centra ve službách Vegas Golden Knights! Matyáš Šapovaliv je jednou z největších českých nadějí v zámoří!

Zobrazit epizodu
Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

  • 14.07.2024
  • Hodnocení (0)

Naším dalším hostem se stal sportovní novinář Zdeněk Matějovský, který po emigraci do Kanady zasvětil život Montrealu Canadiens!

Zobrazit epizodu
Epizoda 145: David Jiříček

Epizoda 145: David Jiříček

  • 09.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali Davida Jiříčka! Obránce Columbusu Blue Jackets, který patří k největším českým talentům, má na svém kontě bronz z MS 2022!

Zobrazit epizodu