Epizoda 127: Ondřej Kaše

  • 23.10.2023
  • 0
Epizoda 127: Ondřej Kaše

Hostem 127. dílu byl Ondřej Kaše! Poslechněte si vyprávění hráče, který se vrátil na sever Čech a zažil v NHL mnoho úspěchů!

Rodák z Kadaně většinu své juniorské kariéry odehrál za nedaleký Chomutov, v tomto dresu zaujal i reprezentační trenéry. V roce 2012 si zahrál na šampionátu sedmnáctiletých, ve věkové kategorii U18 zasáhl do hry na MS 2013, kde se blýskl i slavný Connor McDavid. První starty za dospělé sbíral Ondřej Kaše za SK Kadaň, v ročníku 2013/2014 se objevil i v sestavě Pirátů Chomutov, kde stabilně nastupoval například s Davidem Kämpfem a Janem Ruttou. Ze severočeské destinace to pak neměl daleko ani na světový šampionát dvacítek, který se hrál na přelomu let 2013 a 2014 ve Švédsku. Češi sice nezvládli čtvrtfinále proti Finům a prohráli 3:5, ale právě tady Ondřej zaujal zámořské skauty.

Draftován byl v roce 2014 Anaheimem Ducks, jako celkově 205. Sedmé kolo nebývá pro mladé talenty příliš velkým povzbuzením, historie NHL však zná řadu slavných jmen, jejichž nositelé přišli na řadu jako jedni z posledních nebo se nedočkali draftu vůbec. Ondřej strávil ještě dvě sezony na severu Čech, odehrál také šampionát dvacítek v roce 2015 a dotáhl Chomutov znovu do Extraligy. Pozvánka za Atlantik na sebe nenechala dlouho čekat.

Nováčkovská smlouva na tři roky byla připravena a štace na západním pobřeží USA mohla začít. Ondřej Kaše se výborně uvedl v dresu San Diego Gulls v AHL, už v ročníku 2016/2017 se naplno prosadil do sestavy Anaheimu Ducks, kde mu dělaly společnost hvězdy jako Ryan Getzlaf nebo John Gibson. Svůj první gól v NHL vstřelil velké brankářské hvězdě, v zápasu proti Vancouveru prostřelil Ryana Millera, se kterým si později zahrál v jednom týmu. Ve své druhé sezoně v elitní soutěži světa dokonce Ondřej nasázel dvacet branek a skončil mezi klubovými střelci na druhém místě, hned za Rickardem Rakellem. V roce 2020 se stal mladý český talent součástí výměny s Bostonem.

Nadějně rozjetou kariéru bohužel zbrzdily zdravotní problémy, přišel čas na novou výzvu. Mezi Medvědy se však příliš neprosadil a od podzimu 2021 nastupoval za Toronto Maple Leafs. Úspěšně si vedl i v play-off, ale roční kontrakt nebyl prodloužen, i když jej generalita klubu nominovala na Bill Masterson Memorial Trophy za oddanost hokeji po sérii zranění hlavy. Bohužel, krátce poté, co podepsal roční kontrakt v Carolině Hurricanes, utrpěl při úvodním utkání ročníku 2022/2023 s Columbusem tvrdý hit a musel vypustit celou sezonu. Kariéru se rozhodl restartovat v Litvínově, kde podepsal v létě 2023 smlouvu společně se svým bratrem Davidem.


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Litvínov, ELH, Tipsport extraliga, Ondřej Kaše, David Kaše, Piráti Chomutov, SK Kadaň, MS v hokeji do 20 let, Connor McDavid, Ryan Getzlaf, John Gibson, Ryan Miller, Vancouver Canucks, Anaheim Ducks, Toronto Maple Leafs, NHL.


Nové epizody

Epizoda 148: Darren Banks

Epizoda 148: Darren Banks

  • 19.07.2024
  • Hodnocení (0)

V epizodě s pořadovým číslem 148 byl s námi Darren Banks, Kanaďan, který si zahrál v jednom týmu s Vladimírem Růžičkou nebo Jozefem Stümpelem!

Zobrazit epizodu
Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

  • 15.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali centra ve službách Vegas Golden Knights! Matyáš Šapovaliv je jednou z největších českých nadějí v zámoří!

Zobrazit epizodu
Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

  • 14.07.2024
  • Hodnocení (0)

Naším dalším hostem se stal sportovní novinář Zdeněk Matějovský, který po emigraci do Kanady zasvětil život Montrealu Canadiens!

Zobrazit epizodu
Epizoda 145: David Jiříček

Epizoda 145: David Jiříček

  • 09.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali Davida Jiříčka! Obránce Columbusu Blue Jackets, který patří k největším českým talentům, má na svém kontě bronz z MS 2022!

Zobrazit epizodu