Epizoda 134: Tomáš Rolinek

  • 15.04.2024
  • 0
Epizoda 134: Tomáš Rolinek

Zkušenosti z KHL, ale také hokejové začátky na jihu Čech. Přesně o tom je příběh Tomáše Rolinka.


Kariéra Tomáše Rolinka začala v pardubické juniorce, ale krátce hostoval také v KLH Jindřichův Hradec. V jihočeském městě si také odbyl svou premiéru mezi dospělými, když nastoupil ve druhé nejvyšší soutěži v ročníku 1999/2000. V další sezoně už se propracoval do sestavy HC Pardubice, kde si zahrál na extraligových stadionech. Levý křídelník se sice nedočkal draftu do NHL, ale má za sebou vskutku jedinečnou kariéru. Pojďme se na ni společně podívat!

V roce 2006 si poprvé zahrál na světovém šampionátu, nechyběl ani o rok později a stal se reprezentační stálicí. Stříbro z Rigy sice bylo cenné, ale měl přijít ještě větší úspěch. MS v hokeji 2010 a zlatá medaile s podceňovaným týmem, který postupně přešel přes Finy, Švédy a Rusy, prožil Tomáš Rolinek jako kapitán. V devíti zápasech vstřelil čtyři branky a stal se společně s Jaromírem Jágrem tahounem mužstva nejen v kabině, ale i na ledě. Poslechněte si, jak na svůj životní výkon vzpomíná s odstupem času. Co to znamená, když se řekne černá práce na ledě? A jak vnímá na světovém šampionátu hráče ze zámoří? Nechybí ani vzpomínka na oslavy na Staroměstském náměstí.

V roce 2008 se Tomáš vydal na zahraniční angažmá, následující čtyři sezony strávil v Metallurgu Magnitogorsk, kde se vypracoval do pozice asistenta kapitána a zahrál si s českými kolegy Janem Markem nebo Jaroslavem Kudrnou. Mezi jeho spoluhráče patřil krátce i legendární Sergej Fjodorov, který odehrál v NHL 1 248 utkání a patřil k oporám Detroitu Red Wings. Tomáš Rolinek v roce 2012 změnil působiště, ale po krátké epizodě v Ufě opustil KHL a zamířil znovu do Pardubic. V ročníku 2013/2014 už byl kapitánem pražské Sparty a zároveň prožil svou derniéru v reprezentačním dresu, když byl na MS znovu kapitánem. Od roku 2015 až do konce kariéry pak nastupoval za HC Dynamo Pardubice, kde plnil roli lídra kabiny. Sezona 2019/2020, která byla pro Rolinka poslední v roli aktivního hráče, přinesla velký zážitek i fanouškům třetiligového týmu HC Stadion Vrchlabí. Legendární hráč za ně totiž odehrál 10 utkání s bilancí 7+7. Po konci aktivní hokejové kariéry v roce 2020 působí Tomáš Rolinek v různých pozicích jako pardubický manažer. Nejprve strávil dvě sezony v A týmu, poslední dva roky působí jako sportovní manažer v pardubickém B mužstvu, které hraje druhou nejvyšší soutěž v ČR. Kariéra Tomáše byla na úspěchy velmi bohatá, dočkal se kompletní sbírky medailí z mistrovství světa a má na svém kontě rovněž extraligové prvenství z roku 2005 s Pardubicemi!


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: MS v hokeji 2010, Tomáš Rolinek, KHL, Metallurg Magnitogorsk, Ufa, HC Sparta Praha, KLH Jindřichův Hradec, HC Pardubice, HC Dynamo Pardubice, Extraliga, ELH, NHL, Jaromír Jágr, Jan Marek, Sergej Fjodorov, HC Stadion Vrchlabí.


Nové epizody

Epizoda 139: David Výborný

Epizoda 139: David Výborný

  • 20.05.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si povídali s Davidem Výborným, hvězdou Columbusu Blue Jackets a pětinásobným mistrem světa. Jak si užívá další šampionát v Praze?

Zobrazit epizodu
Epizoda 138: Michal Barinka

Epizoda 138: Michal Barinka

  • 17.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 138. dílu byl naším hostem Michal Barinka, který mluvil o působení v různých zahraničních klubech. Jak vzpomíná na Chicago Blackhawks?

Zobrazit epizodu
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 137. dílu přišli dva hosté. Pavel Kousal ze Sparty Praha a Radim Zohorna, který působil naposledy v Pittsburghu Penguins!

Zobrazit epizodu
Epizoda 136: Daniel Voženílek

Epizoda 136: Daniel Voženílek

  • 07.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 136. dílu jsme si pozvali mistra ELH Daniela Voženílka, který je velkou oporou Ocelářů Třinec. Jak prožíval dramatické boje play-off se Spartou a Pardubicemi?

Zobrazit epizodu

Nové zboží

Ponožky bílé

Ponožky bílé

Kvalitní ponožky s motivy Puk Pak Pivo ve všech velikostech!..

269 Kč