Epizoda 135: Dominik a Jakub Frodlovi

  • 23.04.2024
  • 0
Epizoda 135: Dominik a Jakub Frodlovi

Bratrské dvojice jsou v hokejovém světě velmi časté. Naše pozvání tentokrát přijali Dominik a Jakub Frodlovi, mladšího z nich důvěrně znají i extraligoví fanoušci Plzně nebo Karlových Varů.


Kariéra staršího Jakuba začala na přelomu tisíciletí v mládežnickém výběru celku HC Hvězda Praha, po juniorských štacích v Mladé Boleslavi a Slavii si zahrál za tento klub ze třetí nejvyšší soutěže i mezi dospělými. Jakub Frodl zakončil aktivní dráhu ve 23 letech, když nastupoval ve třetí lize za tým Vodních Lvů Benešov. V současné době je rozhodčím a píská hokejovou extraligu.

Hokejová dráha Dominika Frodla odstartovala později, oba bratry dělí téměř dvanáct let. V juniorce Slavie se Dominikovi opravdu dařilo, ale také strávil část této etapy kariéry v pražské Hvězdě. Premiéru mezi dospělými zažil v Nymburku ve třetí lize, ve druhé nejvyšší soutěži si také zahrál v dresu Slavie. V sezonách 2016/17 a 2017/18 stabilně působil v roli týmové jedničky a výborné výkony si připsal také v play-off. Ze Slavie pak vedla cesta i na extraligové stadiony, když Dominik podepsal v roce 2018 v Plzni. V západočeském týmu strávil tento talentovaný brankář tři sezony a dočkal se dokonce i jednoho reprezentačního startu. Zájem o něj projevila také pražská Sparta, ale v roce 2021 se stěhoval do Pardubic, kde pokračoval v dobrých výkonech. Později převzal pozici týmové jedničky Roman Will, jenž má zkušenosti z KHL a ze zámořské nižší soutěže AHL. Dominik odešel za větším herním vytížením do Karlových Varů, kde odchytal v ročníku 2023/24 hned 43 zápasů v základní části. Výbornými výkony si řekl také o pozvánku do národního týmu. Odchovanec Slavie má s Energií podepsaný kontrakt do roku 2026. Povídali jsme si společně také o tom, jaká je letní příprava u rozhodčích, probrali jsme, jestli byl Jakub Dominikovým vzorem a nechybělo pár slov také o atmosféře na extraligových stadionech a přístupu fanoušků.


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Dominik Frodl, Jakub Frodl, HC Dynamo Pardubice, ELH, Tipsport extraliga, Slavia Praha, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Energie Karlovy Vary, NHL, KHL, AHL, HC Hvězda Praha.


Nové epizody

Epizoda 139: David Výborný

Epizoda 139: David Výborný

  • 20.05.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si povídali s Davidem Výborným, hvězdou Columbusu Blue Jackets a pětinásobným mistrem světa. Jak si užívá další šampionát v Praze?

Zobrazit epizodu
Epizoda 138: Michal Barinka

Epizoda 138: Michal Barinka

  • 17.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 138. dílu byl naším hostem Michal Barinka, který mluvil o působení v různých zahraničních klubech. Jak vzpomíná na Chicago Blackhawks?

Zobrazit epizodu
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 137. dílu přišli dva hosté. Pavel Kousal ze Sparty Praha a Radim Zohorna, který působil naposledy v Pittsburghu Penguins!

Zobrazit epizodu
Epizoda 136: Daniel Voženílek

Epizoda 136: Daniel Voženílek

  • 07.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 136. dílu jsme si pozvali mistra ELH Daniela Voženílka, který je velkou oporou Ocelářů Třinec. Jak prožíval dramatické boje play-off se Spartou a Pardubicemi?

Zobrazit epizodu

Nové zboží

Ponožky bílé

Ponožky bílé

Kvalitní ponožky s motivy Puk Pak Pivo ve všech velikostech!..

269 Kč