Epizoda 136: Daniel Voženílek

  • 07.05.2024
  • 0
Epizoda 136: Daniel Voženílek

Ve 136. dílu jsme si popovídali s extraligovým šampionem a reprezentantem, naše pozvání přijal Daniel Voženílek.


Jeho jméno je na extraligových stadionech symbolem pro bojovnost. Daniel Voženílek má za sebou bohatou kariéru, která je korunovaná dvěma mistrovskými tituly v dresu třineckých Ocelářů. Jaká byla jeho cesta na vrchol? Řeč přišla na play-off 2024, kdy byl slezský klub několikrát na pokraji vyřazení. Jak Daniel prožíval vyrovnávací gól se Spartou nebo disciplinární trest během vyřazovacích bojů, kdy byl dodatečně potrestán zákazem startu? Mluvili jsme i o jeho spoluhráčích Jakubu Jeřábkovi a Martinu Růžičkovi.

Své první hokejové kroky udělal Daniel Voženílek v juniorce Pardubic, poté přestoupil do Hradce Králové, odkud se také dostal do juniorského reprezentačního výběru do 17 let. Mezi seniory dostal první příležitost v ročníku 2013/14, a to v dresu Pardubic, za které odehrál ještě následující dva roky. Výrazněji se však neprosadil, a i když startoval na MS v kategorii U20, rozhodl se na rok odejít na sever Evropy. Ve druhé finské lize oblékal v sezoně 2016/17 dres RoKi, kde působil i další český hráč Radek Veselý.

Po roce se vrátil zpět do českých arén, ale na výraznější příležitost v pardubické sestavě stále čekal, většinu času spíše hostoval v druholigových Litoměřicích. Rozhodl se proto odejít do Českých Budějovic, kde za tamní Motor dostával větší herní prostor. Přelom kariéry přišel v roce 2022, přestup do Třince byl nejlepším rozhodnutím Voženílkovy kariéry. Ofenzivní univerzál se stal pevnou součástí ocelářské kabiny a exceloval ve dvou play-off, kde svým důrazem pomohl vybojovat dva mistrovské tituly po sobě. Neunikl ani pozornosti reprezentačních trenérů, vysloužil si po právu i pozvánku na dva světové šampionáty. Smlouva v Třinci platí až do léta 2025 a dá se očekávat, že Daniel Voženílek bude i nadále působit v klubu, kde se mu daří. 21 branek v základní části za Třinec v sezoně 2023/24 znamenalo druhé místo v tabulce týmových střelců za Martinem Růžičkou. Za sebou nechal Daniel hráče i se zkušenostmi z NHL, jako Andrej Nestrašil nebo Marko Daňo.


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Daniel Voženílek, Mestis, RoKi, HC Oceláři Třinec, HC Dynamo Pardubice, Pardubice, Martin Růžička, Andrej Nestrašil, NHL, MS v hokeji 2023, MS v hokeji 2024, Tipsport Extraliga, ELH.


Nové epizody

Epizoda 139: David Výborný

Epizoda 139: David Výborný

  • 20.05.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si povídali s Davidem Výborným, hvězdou Columbusu Blue Jackets a pětinásobným mistrem světa. Jak si užívá další šampionát v Praze?

Zobrazit epizodu
Epizoda 138: Michal Barinka

Epizoda 138: Michal Barinka

  • 17.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 138. dílu byl naším hostem Michal Barinka, který mluvil o působení v různých zahraničních klubech. Jak vzpomíná na Chicago Blackhawks?

Zobrazit epizodu
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 137. dílu přišli dva hosté. Pavel Kousal ze Sparty Praha a Radim Zohorna, který působil naposledy v Pittsburghu Penguins!

Zobrazit epizodu
Epizoda 136: Daniel Voženílek

Epizoda 136: Daniel Voženílek

  • 07.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 136. dílu jsme si pozvali mistra ELH Daniela Voženílka, který je velkou oporou Ocelářů Třinec. Jak prožíval dramatické boje play-off se Spartou a Pardubicemi?

Zobrazit epizodu

Nové zboží

Ponožky bílé

Ponožky bílé

Kvalitní ponožky s motivy Puk Pak Pivo ve všech velikostech!..

269 Kč