Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • 0
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Ve 137. dílu přijali pozvání dva reprezentanti, Sparťan Pavel Kousal a Radim Zohorna, který poslední sezonu odehrál v Pittsburghu Penguins.


Jak se bojuje o národní tým? S našimi dvěma hosty se probíralo mimo jiné i to, jaké bylo působení na farmě v AHL a jestli mají v zámoří dobré pivo. Řeč přišla i na kouče národního týmu Radima Rulíka, smolné vyřazení Sparty z play-off Tipsport Extraligy nebo novou arénu v Brně. Jak si užili Pavel Kousal a Radim Zohorna modrou sadu reprezentačních dresů? I to se dozvíte v našem rozhovoru, tentokrát bez účasti Valdyho.

Pavel Kousal začínal s hokejem v Jihlavě, v juniorském věku odešel sbírat zkušenosti do zámoří a zahrál si také na světovém šampionátu do 18 let. Dlouholetý hráč Mladé Boleslavi zamířil v sezoně 2022/23 do pražské Sparty. Právě v tomto týmu se vypracoval do role velké opory, když nastřílel v základní části ročníku 2023/24 třináct branek a výborně si vedl také ve vyřazovací části ELH. V jedenácti utkáních si připsal šest asistencí. Za své extraligové výkony si také vysloužil pozvánku do národního týmu, kde absolvoval v tomto ročníku dvě akce Euro Hockey Tour. V šesti utkáních si připsal gól a tři asistence.

Kariéra Radima Zohorny odstartovala v HC Havlíčkův Brod, ještě v juniorském věku se tento ofenzivní univerzál přesunul do Komety Brno. Pravidelně reprezentoval v mládežnických kategoriích, ale nikdy se nedostal na závěrečný turnaj MS. Po angažmá v Kometě nebo Mladé Boleslavi se vydal za Atlantik, kde v ročníku 2020/21 poprvé oblékl dres slavného Pittsburghu Penguins. Za Tučňáky odehrál už 58 utkání a starty pravidelně sbíral i na farmě ve Wilkes-Barre. Pittsburgh nebyl jediným týmem, kde si Radim Zohorna zahrál nejlepší ligu světa, v ročníku 2022/23 krátce nastupoval i za Calgary Flames nebo Toronto Maple Leafs, aby se pak oklikou vrátil znovu tam, kde začínal. V roce 2023 odehrál také tři utkání na MS, je také dvojnásobným extraligovým šampionem.


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Pittsburgh Penguins, Toronto Maple Leafs, Calgary Flames, NHL, Wilkes Barre, HC Kometa Brno, HC Sparta Praha, Euro Hockey Tour, Radim Rulík, Betano Hockey Games, Radim Zohorna, Pavel Kousal, český národní tým, česká hokejová reprezentace, Tipsport extraliga, ELH.


Nové epizody

Epizoda 139: David Výborný

Epizoda 139: David Výborný

  • 20.05.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si povídali s Davidem Výborným, hvězdou Columbusu Blue Jackets a pětinásobným mistrem světa. Jak si užívá další šampionát v Praze?

Zobrazit epizodu
Epizoda 138: Michal Barinka

Epizoda 138: Michal Barinka

  • 17.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 138. dílu byl naším hostem Michal Barinka, který mluvil o působení v různých zahraničních klubech. Jak vzpomíná na Chicago Blackhawks?

Zobrazit epizodu
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 137. dílu přišli dva hosté. Pavel Kousal ze Sparty Praha a Radim Zohorna, který působil naposledy v Pittsburghu Penguins!

Zobrazit epizodu
Epizoda 136: Daniel Voženílek

Epizoda 136: Daniel Voženílek

  • 07.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 136. dílu jsme si pozvali mistra ELH Daniela Voženílka, který je velkou oporou Ocelářů Třinec. Jak prožíval dramatické boje play-off se Spartou a Pardubicemi?

Zobrazit epizodu

Nové zboží

Ponožky bílé

Ponožky bílé

Kvalitní ponožky s motivy Puk Pak Pivo ve všech velikostech!..

269 Kč