Epizoda 140: Karel Vejmelka

  • 01.06.2024
  • 0
Epizoda 140: Karel Vejmelka

Připravili jsme si pro vás interview s reprezentačním brankářem! Karel Vejmelka odchytal poslední tři sezony v NHL, kde nastupoval za Arizonu Coyotes. Přivítejte hosta 140. epizody!


Probírali jsme Karlovy hokejové začátky v Třebíči a také působení v Arizoně. Co říká na stěhování klubu do Utahu? A jak vnímá hvězdy zámořské NHL Connora McDavida a Alexandera Ovečkina? Poslechněte si o zážitcích brankáře, který má za sebou i dlouhou řadu reprezentačních zkušeností! Jak se baví ve světě mimo hokejové arény? Mimochodem, v době našeho rozhovoru ještě neměl tušení o zlaté medaili, jíž s národním týmem na MS vybojuje.

Kariéra Karla Vejmelky se začala psát v týmu SK Horácká Slavia Třebíč, odkud se prosadil i do juniorského národního týmu. V ročníku 2014/2015 si poprvé zachytal extraligu za Pardubice, nastoupil dokonce i do šesti utkání play-off. Už v následující sezoně se ale stal kmenovým hráčem Komety Brno a mluvilo se o něm jako o jedné z největších českých nadějí v brankovišti. Na 145. místě výběru talentů si jej v roce 2015 vybral Nashville Predators, v pátém kole tehdy přišli na řadu i Troy Terry nebo Kirill Kaprizov. Stát se jedničkou v Brně není nic jednoduchého, Karel nejprve sbíral zkušenosti i na hostování v Třebíči, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Na podzim 2018 už ale nastupoval za Kometu pravidelně, velmi dobrý výkon odvedl ve vyřazovací části ELH 2021.

To už také přišlo laso z NHL, Karel se upsal Arizoně Coyotes a v brankovišti se střídal i s Josefem Kořenářem. V týmu Kojotů se stal brzy jedničkou a vychytal také bronz na světovém šampionátu 2022. Díky výkonům v nejslavnější soutěži světa si vysloužil i nominaci na MS 2024 v Praze, kde český tým pod vedením Radima Rulíka získal senzační zlato. Byl až týmovou trojkou za Lukášem Dostálem a Petrem Mrázkem, takže do hry na tomto turnaji přímo nezasáhl. V Arizoně, týmu, který se v létě 2024 stěhuje do Utahu, má podepsanou smlouvu ještě na jeden rok. Kam povedou další hokejové kroky rodáka z Třebíče?


Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: NHL, Karel Vejmelka, Arizona Coyotes, Kometa Brno, ELH, Utah, Extraliga ledního hokeje, MS v hokeji 2024. MS Praha 2024, Connor McDavid, Alexander Ovečkin, Draft 2015, Josef Kořenář, SK Horácká Slavia Třebíč, hokej, MS v hokeji, Lukáš Dostál, Petr Mrázek, Kirill Kaprizov, Troy Terry, Nashville Predators.


Nové epizody

Epizoda 140: Karel Vejmelka

Epizoda 140: Karel Vejmelka

  • 01.06.2024
  • Hodnocení (0)

V další epizodě jsme probrali život s Karlem Vejmelkou. Jak tráví čas mimo hokejové haly? A jak vnímá Connora McDavida?

Zobrazit epizodu
Epizoda 139: David Výborný

Epizoda 139: David Výborný

  • 20.05.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si povídali s Davidem Výborným, hvězdou Columbusu Blue Jackets a pětinásobným mistrem světa. Jak si užívá další šampionát v Praze?

Zobrazit epizodu
Epizoda 138: Michal Barinka

Epizoda 138: Michal Barinka

  • 17.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 138. dílu byl naším hostem Michal Barinka, který mluvil o působení v různých zahraničních klubech. Jak vzpomíná na Chicago Blackhawks?

Zobrazit epizodu
Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

Epizoda 137: Pavel Kousal a Radim Zohorna

  • 09.05.2024
  • Hodnocení (0)

Ve 137. dílu přišli dva hosté. Pavel Kousal ze Sparty Praha a Radim Zohorna, který působil naposledy v Pittsburghu Penguins!

Zobrazit epizodu