Epizoda 143: Adam Jiříček

  • 28.06.2024
  • 0
Epizoda 143: Adam Jiříček

V epizodě 143 byl naším hostem osmnáctiletý Adam Jiříček, talentovaný zadák, který z Plzně vyhlíží zámořské angažmá. Jeho bratr David už v NHL stabilně nastupuje, dočkáme se bratrské dvojice v nejslavnější lize planety?


Kariéra Adama Jiříčka začala v plzeňské juniorce, už v ročníku 2021/22 se podíval do národního týmu. Ve výběru do šestnácti let si připsal čtyři starty a potvrdil, že je ofenzivním zadákem, když vstřelil jednu branku. Velmi dobré výkony v mládežnickém výběru Západočechů mu vysloužily pozvánku do A týmu. Adam oblékl v sezoně 2022/23 dvanáctkrát dres HC Plzeň. Jinými slovy, příležitost zahrát si hokejovou extraligu dostal už jako šestnáctiletý!

V dalším ročníku si připsal devatenáct startů a dostal pozvánku na šampionát dvacítek, kde vybojoval po boku Jiřího Kulicha, Eduarda Šalého nebo Michaela Hrabala bronzovou medaili. V reprezentačním dresu se mu dařilo i na jiných akcích, důkazem je například populární Hlinka Gretzky Cup 2023. Starší bratr David už prošel vstupním draftem NHL a má za sebou také několik desítek utkání v dresu Columbusu. Připsal si také bronz ze seniorského MS v roce 2022, úspěšně se prezentoval hned na třech šampionátech U20 po sobě. Ve dvaceti patří k největším českým nadějím v zámoří a brzy by jej mohl napodobit i Adam, kterého čeká draft NHL 2025. Probrali jsme s Adamem život a zeptali se ho, jestli má v nejslavnější hokejové lize světa vyhlédnutý tým, do kterého by rád zamířil. Podle řady hokejových odborníků měl být draftován hodně vysoko.

A tak se také stalo, protože si jej ze šestnácté pozice vybral tým St. Louis Blues. Adam Jiříček díky tomu byl jediným Čechem, který byl zvolen v rámci prvního kola. Ten ovládla Kanada, která měla v osudí celkem 18 nadějí z 32 různých voleb prvního kola draftu. Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Adam Jiříček, Jiří Kulich, Michael Hrabal, Eduard Šalé, HC Plzeň, Tipsport extraliga, NHL, David Jiříček, Columbus Blue Jackets, NHL draft, NHL draft 2025, MS v hokeji 2024, MS v hokeji 2022


Nové epizody

Epizoda 148: Darren Banks

Epizoda 148: Darren Banks

  • 19.07.2024
  • Hodnocení (0)

V epizodě s pořadovým číslem 148 byl s námi Darren Banks, Kanaďan, který si zahrál v jednom týmu s Vladimírem Růžičkou nebo Jozefem Stümpelem!

Zobrazit epizodu
Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

  • 15.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali centra ve službách Vegas Golden Knights! Matyáš Šapovaliv je jednou z největších českých nadějí v zámoří!

Zobrazit epizodu
Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

  • 14.07.2024
  • Hodnocení (0)

Naším dalším hostem se stal sportovní novinář Zdeněk Matějovský, který po emigraci do Kanady zasvětil život Montrealu Canadiens!

Zobrazit epizodu
Epizoda 145: David Jiříček

Epizoda 145: David Jiříček

  • 09.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali Davida Jiříčka! Obránce Columbusu Blue Jackets, který patří k největším českým talentům, má na svém kontě bronz z MS 2022!

Zobrazit epizodu