Epizoda 145: David Jiříček

  • 09.07.2024
  • 0
Epizoda 145: David Jiříček

V našem dalším dílu byl hostem mladík se zkušenostmi z NHL. David Jiříček už nějakou dobu válí za Columbus Blue Jackets!


Klatovský rodák začal s hokejem v plzeňské juniorce, odkud se podíval i do reprezentačního výběru. David Jiříček ochutnal extraligovou atmosféru v dresu HC Plzeň už během sezony 2019/20, kdy debutoval v zápasu proti Spartě jako teprve šestnáctiletý! V následujícím ročníku už patřil napevno do plzeňské sestavy a dočkal se pozvánky na šampionát dvacítek, kde odehrál pět utkání a připsal si svou premiérovou branku v silvestrovském zápase proti Rakušanům. Jak pokračovala Davidova kariéra dál?

Stal se oporou Plzně, když v ročníku 2021/22 odehrál 29 zápasů s bilancí 11 kanadských bodů (5+6), odehrál další šampionát dvacítek s áčkem na hrudi a na MS seniorů pomohl partě kolem Romana Červenky a Davida Pastrňáka vybojovat bronzovou medaili. Není divu, že po urostlém zadákovi sáhl nějaký tým NHL už v prvním kole draftu. David Jiříček byl vybrán Columbusem Blue Jackets jako celkově šestý v pořadí. Mezi Čechy byl jasně první, draft tentokrát ovládlo slovenské duo Šimon Nemec – Juraj Šlafkovský.

V sezoně 2022/23 přišel debut ve slavné NHL proti Bostonu, i když talentovaný mladík odehrál většinu sezony v AHL v týmu Cleveland Monsters. Další (tentokrát stříbrné) vystoupení na šampionátu dvacítek, když v sedmi zápasech nasbíral 7 kanadských bodů (3+4) přispělo k tomu, že David dostal šanci také v prvním týmu Modrokabátníků. Ročník 2023/24 už přinesl 43 startů v NHL s bilancí 10 kanadských bodů (1+9), přičemž ve statistice pravdy měl mladík čtyři mínusové body. Pokud vezmeme v úvahu, že Columbus patří k nejhorším týmům v NHL a šlo vlastně o první úplnou sezonu, je to excelentní číslo.

První gól v zámoří věnoval David velké hvězdě. Na jeho střelu totiž nestačil 14. října 2023 Igor Šesťorkin z New Yorku Rangers. Na světový šampionát v Praze se David nepodíval, protože jeho Cleveland hrál ještě play-off AHL. Ve 20 letech jej to určitě nemusí mrzet. Celou kariéru má před sebou a v NHL se uvedl na výbornou. Podobně skvěle našlápnuto má Davidův bratr Adam, kterého si také v první kole draftu vybralo St. Louis Blues a rovnou s osmnáctiletým plzeňským obráncem podepsalo nováčkovský kontrakt. Jak David vzpomíná na své hokejové začátky? A jak si užil setkání s Jakubem Voráčkem? Mladý bek nám také krátce zhodnotil, jak vnímá rozdíl mezi AHL a NHL.Video epizoda


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube

Přihlaste se k odběru na Herohero

Zobrazit bonusový obsah na Herohero

Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: David Jiříček, Adam Jiříček, HC Plzeň, MS v hokeji 2024, MS v hokeji 2022, Igor Šesťorkin, Columbus Blue Jackets, David Pastrňák, Šimon Nemec, Juraj Šlafkovský, Cleveland Monsters, NHL, AHL, Roman Červenka, Klatovy, New York Rangers, Boston Bruins.


Nové epizody

Epizoda 148: Darren Banks

Epizoda 148: Darren Banks

  • 19.07.2024
  • Hodnocení (0)

V epizodě s pořadovým číslem 148 byl s námi Darren Banks, Kanaďan, který si zahrál v jednom týmu s Vladimírem Růžičkou nebo Jozefem Stümpelem!

Zobrazit epizodu
Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

Epizoda 147: Matyáš Šapovaliv

  • 15.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali centra ve službách Vegas Golden Knights! Matyáš Šapovaliv je jednou z největších českých nadějí v zámoří!

Zobrazit epizodu
Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

Epizoda 146: Zdeněk Matějovský

  • 14.07.2024
  • Hodnocení (0)

Naším dalším hostem se stal sportovní novinář Zdeněk Matějovský, který po emigraci do Kanady zasvětil život Montrealu Canadiens!

Zobrazit epizodu
Epizoda 145: David Jiříček

Epizoda 145: David Jiříček

  • 09.07.2024
  • Hodnocení (0)

Tentokrát jsme si pozvali Davida Jiříčka! Obránce Columbusu Blue Jackets, který patří k největším českým talentům, má na svém kontě bronz z MS 2022!

Zobrazit epizodu